Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Inovacijos tvariam atliekų tvarkymui

BaltarusijaEstijaLatvijaLenkijaLietuvaRusijaŠvedijaVokietija
AplinkosaugaAtliekų tvarkymasPaslaugos gyventojamsViešasis administravimas

IVL Švedijos aplinkos tyrimų institutas ir „Novian Systems“ sukūrė informacinę sistemą WAMPS, padedančią planuoti, modeliuoti ir įgyvendinti įvairius atliekų tvarkymo scenarijus. Šis įrankis aštuonių Baltijos jūros regiono valstybių organizacijoms leido palyginti skirtingus atliekų tvarkymo scenarijus bei pasirinkti ekonomiškiausią.

Situacija

Švedijos valstybės ir verslo 1966 m. įkurtas IVL Švedijos aplinkos tyrimų institutas siekia kurti tvarią visuomenę. Šio tikslo institutas siekiama pasitelkiant mokslą, aplinkosaugos problemas paverčiant galimybėmis, o linijinius procesus – žiedine ekonomika.

XX amžiaus antrojo dešimtmečio pradžioje susiklostė situacija, kai kietųjų komunalinių atliekų kiekis ir toliau augo. Tokia padėtis buvo nepaisant to, kad į sąvartynus patenkančių atliekų kiekis mažėjo, o rūšiavimo, pakartotinio panaudojimo, biologinio apdorojimo ir medžiagų bei energijos perdirbimo apimtys augo.

Problema

Reikėjo efektyvesnio atliekų tvarkymo proceso, todėl buvo kuriamas atliekų tvarkymo planavimo ir sprendimų priėmimo įrankis.

Vykdant projektą „RECO Baltic 21 Tech – link tvaraus atliekų tvarkymo Baltijos jūros regione“ „Novian Systems“ (anksčiau veikė kaip „Algoritmų sistemos“) kaip programinės įrangos kūrėjas dirbo kartu su IVL Švedijos aplinkos tyrimų institutu.

Sprendimas

Siekiant įvertinti įvairius atliekų tvarkymo scenarijus įvairiose situacijose ir jų poveikį aplinkai, buvo sukurta programinė įranga WAMPS (angl. Waste Management Planning System). Šis atliekų tvarkymo planavimo sprendimų priėmimo įrankis leidžia analizuoti specifines sąlygas, pateikia rekomendacijas su matematiniais ir grafiniais vaizdais.

Matematinis atliekų tvarkymo ir gyvavimo ciklų vertinimas pasitelkiant programinę įrangą plačiai naudojamas siekiant priimti sprendimus dėl atliekų tvarkymo. Juo buvo remiamasi ir tiriant kietųjų atliekų tvarkymo procesų, sukeliančių žmogaus veiklos poveikį aplinkai, gyvavimo ciklą.

Rezultatas

Integruotas modelis leido efektyviau įvertinti įvairių atliekų tvarkymo sistemų plėtros scenarijus aplinkosaugos ir ekonomine prasme.

Jautrumo faktoriaus integravimas padidino analizės rezultatų patikimumą. Be to, jo įvedimas leido efektyviau nustatyti veiksnius, kurie yra svarbūs siekiant kurti tvaresnes atliekų tvarkymo strategijas.

Be to, modelis nustato tinkamiausias atliekų tvarkymo galimybes ir jų derinius, todėl leido derinti iš pažiūros konkuruojančius metodus, tokius kaip perdirbimas ir deginimas.

Pasitelkdamos naująjį įrenginį savivaldybės ir regionai galėjo palyginti skirtingus atliekų tvarkymo scenarijus ir pasirinkti ekonomiškiausią. WAMPS naudojo projekto partnerės-organizacijos 8 šalyse: Švedijoje, Estijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje.

Kliento komentaras

„Dirbant su įmone „Algoritmų sistemos“, kuri buvo atsakinga už pagrindinį programavimą, WAMPS tapo labai naudingu ir veiksmingu įrankiu atliekų tvarkymo planavimo procese. Su šia bendrove buvo lengva bendradarbiauti, jie pademonstravo puikias žinias, kantrybę bei į klientą orientuotą dėmesį“

Carl Jensen, IVL Švedijos aplinkos tyrimų institutas

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite