Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

E. receptas – efektyvesnis gydytojų darbas ir daugiau patogumo pacientams

Lietuva
Paslaugos gyventojamsSveikatos apsauga

Lietuvos Registrų centro tvarkoma e. sveikatos sistema šalyje išsiskiria tvarkomų duomenų kiekiu. Viena svarbiausių jos dalių yra nuo 2015 m. veikiantis e. receptas. Pasinaudojus šia galimybe, vien 2019 metais buvo išrašyta daugiau kaip 10 mln. e. receptų. Centralizuotą elektroninių receptų išrašymo ir tvarkymo sistemą sukūrė ir įdiegė bendrovė „Novian Systems“.

Situacija

Iki e. recepto atsiradimo Lietuvoje, gydytojas, sulaukęs paciento, būdavo priverstas daug laiko skirti rašymui. Dėl to pacientų vizitai sveikatos priežiūros įstaigose užtrukdavo, o gydytojai galėjo priimti mažiau žmonių. Be to, popieriniai receptai buvo nepatogūs – juos lengva pamesti ar užmiršti.

Problema

Problemai išspręsti reikėjo ne tik tinkamai sutvarkyti teisinę bazę, bet ir sukurti e. recepto įdiegimui skirtą informacinę sistemą. Ją kuriant buvo svarbu išmanyti ir aktualius technologinius įrankius, ir pačią sritį, jos teisinį reguliavimą.

Be to, sistema apima ne tik didelius informacijos kiekius, bet ir daugybę įvairiausių sveikatos apsaugos sistemos grandžių – nuo sveikatos priežiūros specialistų, farmacininkų ir sveikatos paslaugų finansavimą užtikrinančių institucijų iki galutinio vartotojo – paciento.

Sprendimas

Užtikrinti technologinę sprendimo dalį – sukurti ir įdiegti centralizuotą elektroninių receptų išrašymo ir tvarkymo sistemą – ėmėsi programavimo bendrovė „Novian Systems“ (tuo metu „Algoritmų sistemos“).

Rezultatas

Sukurta galimybė išrašyti e. receptą pagreitina vaistų skyrimo procesą ir pacientams, ir vaistinėms, ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Jos aktualumą patvirtina ir tai, kad vien 2019 metais buvo išrašyta daugiau kaip 10 mln. e. receptų.

Sukurta ir įdiegta centralizuota elektroninių receptų išrašymo ir tvarkymo sistema užtikrina, kad e. receptą turintys pacientai paskirtą medikamentą vaistinėje įsigyti su asmens dokumentu. Dėl to klientų aptarnavimas vaistinėse tampa spartesnis. Be to, receptai tapo aiškesni ir lengviau perskaitomi nei rašyti ranka, tad paskirtų medikamentų išdavimo procesas vaistinėse yra sklandesnis.

Pacientai e. sveikatos portale esančioje asmeninėje paskyroje visada gali pasižiūrėti, kokie receptai jiems buvo išrašyti, gauti pranešimus ar priminimus apie atšauktus ar pratęstus elektroninius receptus.

E. recepto sistema suteikė galimybę efektyviau dirbti ir gydytojams. Jiems nebereikia naudotis popieriniais žinynais – vaisto paiešką elektroninėje sistemoje būtų galima atlikti ir pagal konkretų vaisto pavadinimą, ir pagal veikliosios medžiagos bendrinį pavadinimą. Be to, recepte gydytojai nurodo būtiną informaciją apie vaisto vartojimą, o prisijungę prie sistemos gali įsitikinti, ar pacientas įsigijo išrašytus vaistus.

Tad gydytojai gali daugiau laiko skirti pacientams bei tinkamiausio gydimo parinkimui. Be to, kai kuriais atvejais gydytojai gali išrašyti receptus net nesusitikę su pacientu, o tik pakalbėję telefonu.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite