Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

IT kaip paslauga: daugiau vertės verslui

2018 / 03 / 14
2 Min. skaitymo

Įmonės sprendimas dalį funkcijų pirkti kaip paslaugą jau nieko nestebina. Biuro nuoma ir priežiūra, transportas, teisinės bei apskaitos konsultacijos – tai tipinės paslaugos, kurias verslas dažniausiai įsigyja iš išorės partnerio.

Pirkti paslaugas, o ne valdyti nuosavą turtą ar samdyti specifinių kompetencijų specialistus dažnai yra efektyviau ir lanksčiau. Šis požiūris pamažu įsigali ir informacinių technologijų srityje – IT kaip paslauga (IT as a Service, ITaaS) yra geresnė alternatyva brangiam nuosavos infrastruktūros išlaikymui.

Kai IT – akmuo po kaklu

Dar visai neseniai buvo įprasta daug investuoti į nuosavą IT infrastruktūrą – diegiamos brangios ir sudėtingos informacinės sistemos, kurių išlaikymui ir aptarnavimui tenka skirti daug finansinių ir žmogiškųjų išteklių.

Metams bėgant infrastruktūra sensta, o priežiūros išlaidos auga. Tuomet įmonės vadovai pradeda IT suvokti ne kaip priemonę verslo efektyvumui didinti, o vis didėjančią kaštų eilutę įmonės biudžete. Kai išlaidos didelės, įmonės IT departamentui tampa vis sunkiau pagrįsti naujas investicijas į naujesnius ir pažangesnius IT sprendimus.

Brangi nuosava IT infrastruktūra dažnai apsunkina verslo galimybes lanksčiai reaguoti į pokyčius. Praktika rodo, kad būna atvirkščiai – įmonė turi taikytis prie savo IT sistemų galimybių.

Tai reiškia, kad įmonei dažnai būna „surištos rankos“ diegti novatoriškus „first to market“ sprendimus ir taip pasinaudoti galimybe greitai įgyti konkurencinį pranašumą. Paradoksalu, bet tuomet IT departamentas įmonėje tampa ne inovacijų nešėju, o stabdžiu…

Naujas požiūris – IT kaip paslauga

Ištobulėjus debesijos technologijoms, organizacijoms atsirado galimybė iš esmės pakeisti požiūrį į IT infrastruktūrą ir jos valdymą.

ITaaS modelis remiasi principu – „kiek naudoji, tiek ir moki“. ITaaS leidžia praktiškai visas pagrindines paslaugas įsigyti kaip paslaugą – verslas gali įsigyti tik tas paslaugas, kurių tuo metu reikia, ir tiek, kiek reikia.

Pavyzdžiui, didinant verslo pajėgumus ar priimant naujų darbuotojų galima nesunkiai išplėsti IT paslaugų kiekį. Ir atvirkščiai, jei poreikis mažėja – perkama ir mažiau paslaugų.

Toks principas ypač patiks įmonės Finansų vadovui, nes akivaizdu, kad išlaidos IT koreliuoja su įmonės veiklos apimtimi. Aišku ir skaidru, kiek ir kokioms IT paslaugoms išleidžiama per mėnesį. Be to, sumažėja fiksuota finansinė našta išlaikyti brangią nuosavą IT infrastruktūrą.

Be to, įmonės IT specialistai gali susitelkti ne į kasdienį savos IT infrastruktūros „gaisrų gesinimą“, o į įmonės IT strategiją, inovacijas.

Kokios ITaaS galimybės? Iš tiesų „As a Service“ galimybių yra nemažai – pavyzdžiui, pirkti tik programinės įrangos paslaugas (Software as a Service, SaaS), tik infrastruktūros paslaugas (Infrastructure as a Service, IaaS) arba saugumo sprendimus (Security as a Service). Šių sričių yra daugiau, bet bendroji tendencija krypsta į tai, kad ilgainiui IT suvoksime kaip „Everything as a Service“.

Nuo ko pradėti?

Vieningo recepto nėra, nes skiriasi įmonių dydis, veikla ir IT poreikiai. Todėl prieš ryžtantis migruoti į virtualią aplinką svarbu atlikti išsamų IT auditą ir numatyti, kokias IT funkcijas įsigyti kaip paslaugą iš „debesies“, o kokias turėti įmonės viduje. Prieš diegiant tokį hibridinį modelį, svarbu išanalizuoti, ar ITaaS paslaugos sklandžiai veiks su įmonės IT infrastruktūra.

Ne mažiau įvertinti ir įmonės verslo tikslus, o pagal tai parinkti tinkamus IT sprendimus –  galbūt didinsite darbuotojų skaičių, gal planuojate plėtoti e. prekybą, diegti naujas informacines sistemas, kurioms reikės papildomų IT pajėgumų?

Skirtingai nei nuosavos IT sistemos diegimas, migracija į ITaaS yra greitas procesas. Tradicinės IT sistemos diegimas gali užtrukti iki 20 mėnesių, kai pasirengimas pradėti naudoti ITaaS – vos daugiau nei mėnesį.

Kelionė į „debesis“ reikalauja specifinių žinių ir patirties, todėl prieš diegiant ITaaS modelį svarbu pasitelkti IT specialistų komandą, kuri jau turi ITaaS diegimo patirties, gerai supranta jūsų verslo poreikius ir gali pasiūlyti efektyvius sprendimus.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite