Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Atvirojo kodo sistemų diegimas versle: 3 patarimai, kaip išvengti klaidų

Įžvalgos
2022 / 01 / 25
2 Min. skaitymo

Artūras Milašauskas, „Novian Technologies“ pardavimų direktorius

Būdamas atvirojo kodo sistemų apologetas, dažniau pasakoju apie jo atvirumą, dinamiškumą ir buvimą de facto skaitmeninių inovacijų platformos standartu. Vis dėlto, tenka susidurti su organizacijų klaidomis naudojant šias technologijas, kurios nubraukia šiuos privalumus ir dargi brangiai kainuoja.

Kokios tai klaidos ir kaip jų išvengti? Apžvelgsiu dažniausias. 

Suplanuokite produkto palaikymo kaštus ir priemones

Dažniausiai viskas prasideda nuo lūkesčio, kad atvirojo kodo pagrindu sukurto produkto palaikymas nekainuos, nes visus jo komponentus vysto bendruomenė, jie yra atviri ir nemokami. Tiesa yra ta, kad bendruomenė neprisiima jokių įsipareigojimų ir visas susijusias rizikas tenka valdyti patiems.

Tai reiškia, kad patiems tenka rūpintis savalaikiu komponentų atnaujinimu, suderinamumu, o kartais – net ir jų pačių plėtojimu (kai bendruomenės vystomas komponentas pradeda nebeatitikti įmonės poreikių). Tai – išsprendžiama užduotis, bet ji kainuoja.

Be to, produktų kūrimas ir jų eksploatavimas yra du skirtingi, skirtingų kompetencijų ir patirties reikalaujantys dalykai.

Todėl geriau nuo pat pradžių priimti sprendimą ir numatyti biudžete eilutę, skirtą atvirojo kodo platformoms palaikyti, samdant tam profesionalus.

Į kūrimą įtraukite partnerius

Jeigu neturite technologijų partnerio, kuris rūpintųsi jūsų organizacijos skaitmeninių paslaugų platforma – susiraskite jį.

Įvertinkite, kokią patirtį kandidatai turi, kiek ir kokių sistemų aptarnauja, kas yra jų partneriai.

Tuomet, dar tik pradėdami planuoti naujo produkto kūrimo projektą, pasitarkite su pasirinktu partneriu. Ar galės jis prisiimti atsakomybę ir gebės užtikrinti tokio produkto palaikymą? Galbūt pasiūlys alternatyvų ar parodys komponentus, kuriuos yra rizikinga naudoti?

Tokiais atvejais verta rinktis atvirojo kodo platformas teikiančią kompaniją, kuri prižiūri, vysto ir aptarnauja šias sistemas. Be to, šios kompanijos turi dar vieną, labai svarbų privalumą – kokybės užtikrinimo filtrą. Tai reiškia, kad kiekvienas į sistemą priimamas atvirojo kodo komponentas yra tikrinamas ir įsitikinama, kad jis galės būti suderinamas ir tinkamai palaikomas.

Įvertinkite atskirų IT infrastruktūros komponenčių kritiškumą

Identifikuokite, kas jūsų organizacijos IT ekosistemoje užtikrina technologinį stabilumą ir kur turi būti itin aukštas patikimumas, o kam galima naudoti ir išorės partnerių palaikomas platformas.

Tokiu būdu stabilizuosite paslaugų platformą, kurią naudodami jūsų programuotojai galės laisviau, saugiau ir sparčiau plėtoti technologinį stabilumą suteikiančius komponentus, drąsiau kurti ir diegti naujas paslaugas.

Jeigu pasitaikytų klaidų naujose paslaugose, jas būtų lengviau identifikuoti ir pataisyti, o stabili technologinė platforma veiktų kaip tvirtovės perimetro siena, neleidžianti šioms klaidoms plisti.

O technologijų partnerio infrastruktūros palaikymo specialistai veiktų kaip jungiamoji grandis, padedanti integruoti šias naujas paslaugas ir produktus į bendrą sistemą bei pasirūpinanti jų veikimu.

Pasirinkus tokį kelią, jūsų organizacijos skaitmeninių paslaugų platformoje bus galima sparčiau diegti naujas skaitmenines paslaugas, taikantis prie augančių verslo poreikių, o jos palaikymo biudžetas bus lengviau prognozuojamas ir nepateiks nemalonių siurprizų.

Kuo organizacijoms gali būti naudinga „Novian Technologies“

Aktyviai Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse dirbanti IT infrastruktūros paslaugų bendrovė „Novian Technologies“ orientuojasi į naujas technologines galimybes verslui ir viešajam sektoriui, daug dėmesio skiria sklandžiam IT ūkio veikimui bei jo infrastruktūrai suderinti su naujovėmis.

Konsultuojame organizacijas, planuojančias integruoti atviro kodo sistemas savo IT infrastruktūroje. Padedame įsivertinti infrastruktūros komponenčių kritiškumą, suplanuoti IT architektūros pokyčius, atviro kodo sistemų integraciją, suplanuoti hibridinių sistemų palaikymo bei vystymo kaštus.

Išsiaiškinę kliento poreikius, planuojame IT infrastruktūros architektūrą bei diegiame reikiamas technologijas, prižiūrime IT infrastruktūrą.

„Novian“ grupė teikia IT paslaugų paketą

„Novian Technologies“ priklauso „Novian“ grupei, kurios įmonės teikia technologinius, programavimo, skaitmeninimo, taip pat kompleksinius šių sričių IT sprendimus ir paslaugas. Grupės įmonės dirba Baltijos šalyse ir Norvegijoje, Moldovoje, aptarnauja ir diegia projektus visame pasaulyje. „Novian“ įmonių projektai 2016-2021 m. apėmė daugiau kaip 50 šalių nuo Europos iki Afrikos, Azijos ir Amerikos.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite